Aktualności

Wybierz rok:

Projekty zrealizowane w 2022 roku

27-12-2022

zestawy color

Zapraszamy do obejrzenia galerii projektów zrealizowanych w 2022 roku.

Projekty zrealizowane zostały dzięki wsparciu funduszy europejskich: „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” - współfinansowane były ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Instytucja zarządzająca PROW-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Galeria dostępna jest pod linkiem: www.bliskokrakowa.pl/zrealizowane-projekty/projekty.html

 

więcej

Konsultacje społeczne aktualizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność

21-12-2022

Szanowni Państwo,

W związku z możliwością zagospodarowania oszczędności wynikających z uwolnienia kursu EURO w budżecie strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, Zarząd Stowarzyszenia LGD Blisko Krakowa ogłasza konsultacje społeczne aktualizacji Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2022 dla obszaru gmin: Czernichów, Liszki, Mogilany, Skawina, Świątniki Górne i Zabierzów. Planowane jest przesunięcie środków na przedsięwzięcia cieszące się największym zainteresowaniem Wnioskodawców, tj. zakładanie działalności gospodarczej oraz rozwój ogólnodostępnej, niekomercyjnej infrastruktury turystycznej/rekreacyjnej.

Zmiany dokonane w dokumencie wprowadzone zostały w trybie śledzenia zmian.

Zakres zmian dotyczy również wysokości wsparcia udzielanej dla beneficjenta w ramach poszczególnych przedsięwzięć, ujednolicenia jednostek miar wskaźników osiąganych w ramach wdrażania strategii, realizacji planu komunikacji oraz poprawy oczywistych omyłek pisarskich w treści dokumentu.

Informujemy, iż zmiany LSR odbywają się zgodnie z Procedurą aktualizacji LSR, będącą załącznikiem nr 1 do Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2022. Uwagi do propozycji zmian zapisów dokumentów LGD prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 29.12.2022 r. do godziny 15.00, można je przygotować w formie pisemnej (komentarze, uwagi) do poniżej zamieszczonego dokumentu (formularz zgłaszania uwag).

Dokumenty konsultować można również podczas spotkania w biurze, które odbędzie się 28.12.2022 r. w godzinach 15:00-16:00, lub telefonicznie.

Strategia Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2022

Formularz zgłaszania uwag

 

więcej

Posiedzenie Rady LGD - nabór 8/2022 oraz 9/2022

22-12-2022

W dniu 20 grudnia 2022 roku odbyło się posiedzenie Rady LGD Blisko Krakowa dotyczące oceny wniosków złożonych w ramach naborów: 8/2022 oraz 9/2022.

Wyniki oceny oraz protokół z obrad znajdą Państwo poniżej.

Nabór 8/2022

Lista operacji zgodnych z ogłoszeniem o naborze oraz zgodnych z LSR

Lista operacji wybranych

Nabór 9/2022

Lista operacji zgodnych z ogłoszeniem o naborze oraz zgodnych z LSR

Lista operacji wybranych

Protokół z posiedzenia Rady LGD

więcej

"Zimowe Melodie" - koncert Orkiestry Dętej "SYGNAŁ" z Radziszowa

09-12-2022

Lokalna Grupa Działania Blisko Krakowa zaprasza na koncert pt.: „Zimowe Melodie” w wykonaniu Orkiestry Dętej „SYGNAŁ” z Radziszowa.

Podczas tego muzycznego spotkania usłyszycie nie tylko znane i lubiane kolędy oraz pastorałki takie jak „Wśród nocnej ciszy” czy „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, ale także całkiem nowe aranżacje znane z filmów czy radia. W ten zimowy, poświąteczny czas dajmy otulić się tym pięknym „Zimowym Melodiom”.

8 stycznia (niedziela) – godz.: 18:00Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie

Wstęp wolny!

więcej