Tegoroczna edycja była zdecydowanie odmienna od poprzednich, zważywszy na obostrzenia związane z pandemią Covid-19. W związku z tym, spotykaliśmy się w małych grupach, ale częściej, dlatego w tym roku odbyły się aż 24 warsztaty tematyczne, podczas których poznawaliśmy dziedzictwo naturalne i kulturowe naszych sześciu podkrakowskich gmin: Czernichowa, Liszek, Mogilan, Skawiny, Świątnik Górnych i Zabierzowa.
Naszą Zabawę rozpoczęliśmy w Kryspinowie, gdzie wraz z KGW Kryspinianki tworzyliśmy przepyszną maczankę krakowską na Kukiełce Lisieckiej – doznania smakowe zostały z nami na długo. Podczas kolejnego spotkania gościliśmy w Jurczycach, gdzie Towarzystwo Pamięci Generała Józefa Hallera i Hallerczyków wprowadzało nas w historyczne opowieści o Błękitnej Armii. Mieliśmy również niepowtarzalną okazję wejść na teren parku dworskiego przy dworze Hallera w Jurczycach, który jest własnością prywatną. W kolejnym tygodniu gościliśmy w Kamieniu, gdzie wraz z Towarzystwem Przyjaciół Kamienia odbyliśmy smakowitą podróż w dość daleką przeszłość – piekąc swoje własne amonitki, udało nam się upiec nawet dinozaura! Po krótkiej przerwie odwiedziliśmy Dolinę Będkowską, gdzie rozwiązując ecoquest przygotowany przez fundację FunEdu samodzielnie poznawaliśmy uroki tego rejonu. Jako pamiątkę z tej wycieczki rodziny przywiozły własnoręcznie ozdobioną kartkę ze zdjęciem. W kolejnym tygodniu odwiedziliśmy Muzeum Ślusarstwa w Świątnikach Górnych, gdzie mieliśmy okazję trochę technicznie popracować, spróbować zostać rycerzem w prawdziwej kolczudze oraz przyozdobić swoje drewniane kłódeczki. Naszą przygodę w odkrywaniu skarbów zakończyliśmy w Mogilanach, gdzie stowarzyszenie Dla Naszej Gminy Mogilany wraz z kapelą ludową Mogilanie pokazywało co mieszkańcom tej gminy w duszy gra oraz pokazało jak rozbroić heligonkę.
Podczas warsztatów uczestnicy mogli zapoznać się również z działalnością naszego stowarzyszenia, poznać zasady aplikowania o dofinansowanie oraz przykłady projektów realizowanych oraz zrealizowanych w ramach PROW 2014-2020. Na naszym stoisku czekały także liczne gadżety promocyjne.
Wydarzenie zostało zrealizowane dzięki owocnej współpracy gmin członkowskich LGD Blisko Krakowa, Starostwa Powiatowego w Krakowie, stowarzyszeń oraz fundacji. Wszystkim podmiotom zaangażowanym w organizację wydarzenia, w imieniu własnym jak i uczestników, serdecznie dziękujemy!