Nowy międzynarodowy portal turystyczny Regio4trip.eu

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Nad Białą Przemszą”

zaprasza na

międzynarodowy portal turystyczny

Regio4trip.eu to portal, który pozwoli Ci odkryć  urokliwe zakątki północnej Małopolski i czerpać z nich niepowtarzalną energię a przy tym odpocząć od zgiełku miasta. Poznaj  skarby nadprzemszańskiego regionu odbywając wędrówki wzdłuż biegu najpiękniejszych rzek Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej: Białej Przemszy i Dłubni. W miejscu gdzie obie rzeki zaczynają swój bieg w niewielkiej odległości od siebie znajdziesz jurajskie warownie, jaskinie, grodziska, dwory, rezerwaty przyrody, klasztory, kościoły, sanktuaria i oczywiście Pustynię Błędowską, która jest prawdziwą perełką wśród licznych atrakcji turystycznych. Zaledwie 40 km od Krakowa Polska Sahara pozwoli Ci poczuć czar niezmierzonych połaci piasku Czarnego Lądu.

Liczne skały i ostańce wapienne są wielką gratką dla pasjonatów sportów ekstremalnych, wspinaczy skałkowych, zbieraczy skamieniałości i miłośników przyrody a dzięki takim atrakcjom jak Jaskinia Biśnik, która jest najstarszą kolebką przodków człowieka w Polsce można tu również poczuć  oddech prehistorii.

Dobrze rozwinięta sieć szlaków turystycznych, ścieżek rowerowych i dydaktycznych sprawia, że obszar ten jest dostępny i fascynujący dla turysty niezależnie od pory roku.

Tym, którzy planują odbycie zagranicznych podróży w poszukiwaniu równie ciekawych wrażeń proponujemy atrakcje turystyczne naszych partnerów tj. gmin węgierskich, słowackich i rumuńskich.

Na terenie gminy Cserepfalu (Węgry) znaleźć można wiele ciekawych i pięknych miejsc, jednak prawdziwą perełką jest "Mała Ameryka", która powstała w latach 20-ch minionego stulecia. Zwiedzając te niesamowite mieszkania wykute w skałach siłą ludzkich rąk możemy poczuć atmosferę dawnych czasów.

Na samym zboczu Tatr leżą Batizovce z cennym kościołem i pałacem, zachowały się tu również liczne budowle z ubiegłego wieku, charakteryzujące się wykorzystaniem drewna i cegieł. Oprócz majestatycznych szczytów, sięgających powyżej 2500 m n.p.m. charakterystyczne dla tego regionu są piękne jeziora, doliny, niezwykła fauna i flora. Tutejsi mieszkańcy z wielką starannością pielęgnują charakterystyczne dla tego regionu elementy (stare spichrze, tzw. "hlemajzy"), ludowe zwyczaje i tradycje, które pamiętają odległe czasy pierwszych mieszkańców.

W Gminie Okland (Rumunia) życie toczy się jak za dawnych lat, blisko natury. Wielu gospodarzy zapewnia gościom możliwość uczestniczenia w sianokosach, przygotowywaniu serów, pieczeniu chleba, smażeniu konfitur i innych pracach koło domu i na polach, czy też w polowaniu. Okolica jest idealna do wędrówek, zimą do turystyki narciarskiej. W lasach znajdują się pozostałości wczesnośredniowiecznego systemu warownego.

 

                                                       

 

„Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 -2013 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego”